Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zawód przyszłości – dietetyk

Zawód przyszłości – dietetyk

18.10.2021 r. uczniowie klasy VIII a w ramach doradztwa zawodowego poznawali zawód dietetyka. W dobie chorób, których przyczyną są złe nawyki żywieniowe, poznanie zawodu dietetyka ,,od podszewki” jest jak najbardziej wskazane. Uczniowie dowiedzieli się jak przebiega droga edukacyjna prowadząca do wykonywania tego zawodu, o jego obowiązkach oraz miejscach, w których może być zatrudniony.

Jedno z ćwiczeń, do których zostali zaproszeni uczniowie zatytułowane było "Czy wiesz, co jesz?”. Jego celem było identyfikacja poziomu wiedzy uczniów z zakresu żywienia  i właściwości niektórych składników odżywczych. W czasie jego wykonywania mogli wykorzystać wiedzę uzyskaną na lekcjach biologii.

W podsumowaniu uczniowie dowiedzieli się, że z roku na rok perspektywy zawodowe dietetyków się rozszerzają – powstaje coraz więcej instytucji, w których specjaliści z zakresu żywienia są zatrudniani i doceniani.

Data dodania: 2021-10-18 14:46:32
Data edycji: 2022-06-14 14:48:12
Ilość wyświetleń: 33

"Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać lub tylko zakreślić i własną wypełnić treścią"

Janusz Korczak

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook