ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI

Władysław Broniewski " Zaduszki"

"W dniu Zaduszek, W czas jesieni, Odwiedzamy bliskich groby, Zapalmy zasmuceni Małe lampki - znak żałoby.
Światła cmentarz rozjaśniły, Że aż łuna bije w dali, Lecz i takie są mogiły, Gdzie nikt lampki nie zapali".

Dnia 30 pażdziernika 2018 Samorząd Uczniowski zaproponował obchody w szkole "Holy Wins" kontara Hallwoeen, czyli wszyscy święci balują w szkole. Uczniowie mogli przebrać się za świętych.

Najwięcej przebranych było w klasie 5a. Z okazji zblizającego się dnia Wszystkich Świętych Samorząd Uczniowski w składzie:  Karolina, Anna, Julia, Paula, Oliwia,  Patryk K., Patryk J.  oraz Marek  udali  się pod opieką  p. Anny Nowakowskiej na cmentarz. Uczniowie posprzątali zaniedbane groby nastepnie zapalili znicze na opuszczonych  grobach  oraz na grobach żołnierzy. Opiekun S. U. Anna Nowakowska

Data dodania: 2019-07-11 15:32:22
Data edycji: 2019-07-18 08:26:19