XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października 2021 r. odbywał się XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Tego dnia podczas lekcji matematyki uczniowie  rozwiązywali szereg zadań, zagadek, łamigłówek dotyczących mnożenia. Kolorowali zakodowane obrazki, grali w gry związane z mnożeniem. Uczniowie zorganizowali też akcję: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! – pod takim hasłem Egzaminatorzy – uczniowie klas IV sprawdzali „tabliczkową wiedzę”  wśród nauczycieli i innych pracowników szkoły. Ci, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 6 wylosowanych przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i dziękujemy za udział w akcji.

Data dodania: 2021-10-07 20:21:47
Data edycji: 2021-10-07 20:43:25