Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ważne - informacja o potwierdzeniu kwarantanny

Ważne - informacja o potwierdzeniu kwarantanny

Szanowni Państwo,

w związku z obecną sytuacja epidemiczną, coraz częściej pojawiają się pytania pracodawców i pracowników dotyczące sposobu dokumentowania  okresu nałożonej kwarantanny lub izolacji domowej. Sanepid już nie będzie wysyłał do pacjentów decyzji o objęciu kwarantanną czy poddaniu izolacji. Zgodnie z §2 ust. 7 rozporządzenia Rady Ministrów z 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii,  dane o osobach objętych kwarantanną, izolacją lub izolacją w warunkach domowych są udostępniane m. in. Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych.  

Jednakże informacja o tym, czy pacjent jest na kwarantannie lub izolacji domowej jest już dostępna na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP).
Od 16.10.2020 istnieje możliwość pobrania na IKP dokumentu, który potwierdza przebywanie w izolacji lub kwarantannie. Wystarczy wysłać taki dokument mailowo pracodawcy. Żeby mieć dostęp do swoich danych medycznych zgromadzonych na IKP, trzeba posiadać tzw. profil zaufany (PZ).

Profil zaufany można założyć na dwa sposoby: przez Internet i osobiście, w tzw. punkcie potwierdzającym.

W załączeniu przekazujemy ulotki informacyjne dotyczące zakładania PZ oraz IKP.

Osoby, które nie mają PZ zachęcamy, żeby założyły i potwierdziły PZ w punktach potwierdzających lub innymi metodami np. przez bankowość elektroniczną. Należy mieć na uwadze, że będąc już na kwarantannie, nie uda nam się osobiście potwierdzić PZ.

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Oddział Gdańsk

Inspektorat Wejherowo

Wydział Obsługi Klientów i Korespondencji

ul. Sobieskiego 294, 84-200 Wejherowo

Data dodania: 2020-11-01 11:33:51
Data edycji: 2020-11-01 12:01:14
Ilość wyświetleń: 244

"Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać lub tylko zakreślić i własną wypełnić treścią"

Janusz Korczak

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook