Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Warsztaty komiksowe - spotkanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Warsztaty komiksowe - spotkanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

WARSZTATY KOMIKSOWE

Klasa 4b korzystając z zaproszenia Stacji kultura uczestniczyła w warsztatach komiksowych prowadzonych przez p. Łukasza Kowalczuka.

O prowadzącym zajęcia:

Urodzony w 1983, w północnej Polsce. Tata czytał mu na dobranoc komiksy, a mama nie miała nic przeciwko. Pierwsza samodzielnie przeczytana historyjka to „Przyjaciele Roda Taylora” autorstwa Jerzego Wróblewskiego. Potem nadeszła era superbohaterów i wydawnictwa TM-Semic, któremu w 2013 złożył hołd w postaci książki. Nie ukończył żadnych studiów artystycznych. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego, przez 9 lat pracował jako grafik komputerowy. Aktualnie jest jednym z niewielu polskich twórców, którzy zajmują się komiksem zawodowo.

Inspiracje? Kultura śmieciowa lat 80. i 90. – poszukiwanie materiałów najczęściej polega na czytaniu historyjek, oglądaniu filmów klasy B i graniu w gry video. Może wymieniać setki nazwisk, ale zacznie od Janusza Christy, Jacka Kirby’ego i Roberta Crumba. Ma na koncie kilkanaście albumów i kilkadziesiąt krótkich form wydanych na całym świecie. Wciąż tworzy nowe projekty. W tym roku wystartował z imprintem Łukasz Kowalczuk Przedstawia, we współpracy z wydawnictwem.

Warsztaty wprowadzają do świata sztuki komiksu, który składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają gatunek, historię a także mają możliwość obejrzenia najciekawszych komiksów, które znalazły się w księgozbiorze Łukasza Kowalczuka. Zajęcia kończą się krótka częścią praktyczna, w trakcie której młodzież mogła zapoznać się z warsztatem pracy Autora oraz wykonać własny projekt komiksu.

Data dodania: 2021-12-21 13:06:24
Data edycji: 2021-12-21 13:07:35
Ilość wyświetleń: 23

"Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać lub tylko zakreślić i własną wypełnić treścią"

Janusz Korczak

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook