V Edycja Pomorskich Meczów Matematycznych – młodzicy ruszamy!

Nasz szkoła  będzie brała udział w V  Edycji Pomorskich Meczów Matematycznych organizowanych przez Stowarzyszenie „bez rutyny” wraz z Wydziałem Matematyki Fizyki i Informatyki Uniwesytetu Gdańskiego. Są to, jedyne w swoim rodzaju, drużynowe konkursy matematyczne: prowadzone są w formule, która wspaniale promuje zarówno samą matematykę, jak i zajmowanie się matematyką, oraz przede wszystkim uczniów, ich nauczycieli i macierzyste szkoły. Każdy mecz, bo o takiej rywalizacji tu mowa, poprzez swoją oprawę, staje się świętem matematyki w danej szkole. Pamiętamy też, że mecz to nie tylko rywalizacja ale także fantastyczna okazja by nauczyć się czegoś nowego, by zdobyć doświadczenia w publicznych wystąpieniach oraz prezentowaniu własnych racji.
Anna Nowakowska

Data dodania: 2019-10-13 12:27:31