Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Uwaga konkurs - Wykonaj pracę plastyczną poświęconą Funduszom Norweskim i EOG

Uwaga konkurs -  Wykonaj pracę plastyczną poświęconą Funduszom Norweskim i EOG

Startuje konkurs dla szkół na cyfrową pracę plastyczną poświęconą Funduszom Norweskim i EOG

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, jako Krajowy Punkt Kontaktowy dla Funduszy Norweskich i EOG oraz państwowy instytut badawczy NASK zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie plastyczno-cyfrowym. Ideą konkursu „O tym się wie” jest upowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG oraz ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski. To także szansa dla dzieci i młodzieży na zdobywanie i podnoszenie kompetencji cyfrowych.

Więcej na stronie https://education.org.pl/konkurs-dla-szkol/

Zasady konkursu https://otymsiewie.pl/zasady

Czy wiecie, co to są Fundusze Norweskie i EOG? Jeśli jeszcze nie wiecie, najważniejsze informacje na ich temat znajdziecie na stronie internetowej eog.gov.pl i profilu tych Funduszy na Facebook’u

https://www.facebook.com/FunduszenorweskieEOG

lub na stronie konkursu. Ta wiedza będzie niezbędna, aby wykonać zadanie konkursowe.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

Należy wykonać pracę plastyczną w dowolnej technice cyfrowej, ale wysłać należy ją w określonych w regulaminie formatach, poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie (Weź udział). Tematyka tych prac musi być związana właśnie z Funduszami Norweskimi i EOG – tu musicie wykazać się pomysłowością oraz wiedzą dotyczącą państw-darczyńców.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których pracę będzie nadzorował nauczyciel, pedagog, wychowawca. Zgłoszenia pracy do konkursu musi dokonać osoba pełnoletnia. O tym, jak liczne mogą być drużyny, ile prac mogą przygotować i przesłać, dowiecie się z Regulaminu Konkursu zamieszczonego na stronie

www.otymsiewie.pl.

Do kiedy należy nadesłać prace?

Czasu jest całkiem sporo, na Wasze zgłoszenia czekamy do 31 marca 2021 r.

Udział w konkursie wymaga wykonania pracy plastycznej techniką cyfrową. Jak się za to zabrać? Wspomóc was mogą filmy instruktażowe, publikowane przez znawców tematu. Obejrzyjcie, spróbujcie i bawcie się dobrze!

Kiedy już wiemy, co chcemy przedstawić, trzeba wykorzystać odpowiednie narzędzie, które pozwoli przetworzyć naszą wizję w cyfrowy obraz. Poniżej przedstawiamy przykładowe instrukcje użycia bezpłatnych programów do obróbki grafiki.

Data dodania: 2021-01-27 17:28:14
Data edycji: 2021-01-27 17:36:05
Ilość wyświetleń: 155

"Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać lub tylko zakreślić i własną wypełnić treścią"

Janusz Korczak

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook