Czcionka:

A+A-

Kontrast:

TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH 2022

TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH 2022

Po raz pierwszy nasi uczniowie: Maja Bareja i Mikołaj Grzejszczyk z klasy 8a oraz Maja Winkler z klasy 8c wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych, którego eliminacje regionalne odbyły się 5 kwietnia 2022r. w Wejherowie. Przez naszych uczniów zostały przygotowane trzy turbiny wiatrowe.  

 

PGE Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Uczniowie swoje konstrukcje wykonują samodzielnie lub w dwu- trzyosobowych zespołach. Zawodnik, możliwie starannie dobiera materiały konstrukcyjne, kształt i kąt nachylenia łopat oraz sposób zamocowania na wale turbiny.

 

Podczas Turnieju startujące maszyny oceniane są w trzech kategoriach:
– największa moc,
– obroty przy obciążonym wale maszyny,
– moment obrotowy przy zatrzymanym wale.

Celem turnieju jest propagowanie wiedzy technicznej związanej z odnawialnymi źródłami energii wśród dzieci i młodzieży, a także zainspirowanie uczniów do majsterkowania w warsztatach.

Niestety nie udało się nam zakwalifikować do finału i ostatecznie zajęcliśmy IX miejsce, myślę że doświadczenie nabyte podczas wykonywania turbin i ich badaniu na stanowisku pomiarowym powinno zaowocować w przyszłości.

 

Data dodania: 2022-04-19 21:06:18
Data edycji: 2022-04-26 21:06:41
Ilość wyświetleń: 162

"Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać lub tylko zakreślić i własną wypełnić treścią"

Janusz Korczak

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook