Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia – pomorska wojewódzka konferencja konsultacyjna

Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia – pomorska wojewódzka konferencja konsultacyjna

Dnia 13 kwietnia 2021r., nasze uczennice: Maja Bareja  oraz Aleksandra Grzechnik  z klasy 7a brały udział w konferencji konsultacyjnej "Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia". Organizatorem konsultacji był Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek i Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem. Głównym celem konsultacji wojewódzkich było  zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Dyskusje, w ramach konsultacji, podzielono na sześć tematów: edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy i przedsiębiorczość, społeczeństwo obywatelskie i kultura, polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa, zdrowie i sport, ekologia i klimat. Pierwsze trzy spotkania konsultacyjne, dla województwa mazowieckiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego zakończyły się dużym sukcesem angażując młodych ludzi z ponad 350 organizacji i środowisk młodzieżowych. Uczestnicy konsultacji wypracowali ponad 740 wniosków z analizy stanu obecnego i zaproponowali aż 546 rozwiązań. 

Aleksandra podczas konferencji poruszyła problem dotyczący niskiego poziomu kondycji w obecnych czasach. Nie ma zajęć wychowania fizycznego, ani sportowych zajęć dodatkowych. Według mnie  można wprowadzić zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania oraz teoretycznej wiedzy o aktywności fizycznej m.in. jak bardzo jest ona dla nas ważna.

 

Data dodania: 2021-04-13 18:57:18
Data edycji: 2021-04-13 20:04:22
Ilość wyświetleń: 48

"Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać lub tylko zakreślić i własną wypełnić treścią"

Janusz Korczak

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook