Podsumowanie projektu „Radosny uśmiech- Radosna Przyszłość”

W ramach programu „Radosny uśmiech- Radosna Przyszłość” pierwszoklasiści z kl. Ic przygotowali przedstawienie dla pozostałych klas pierwszych naszej szkoły. Dzieci z pomocą rodziców przygotowały owocowo-warzywne stroje i opaski na głowę. W klasie zrobiliśmy plakat „Samo zdrowie”. W czasie występu dzieci zaśpiewały trzy piosenki: „Idą witaminki”, „W zdrowym ciele, zdrowy duch” oraz „Dbaj o zęby”  oraz wyrecytowały wierszyki – „Witaminowe abecadło”, „Gimnastyka dni tygodnia” oraz „Dbaj o zęby”. Z naszego przedstawienia rówieśnicy dowiedzieli się, że nasze zdrowie zależy od nas, czyli od tego jak się odżywiamy, jak dbamy o higienę osobistą i jak spędzamy czas wolny. Na koniec wszyscy rozwiązali test „Jak dbam o zdrowie”. Podczas występu dzieci doskonale się bawiły. Pomimo początkowej tremy, świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Następnie w klasach dzieci wybierały z puzzli tylko te, na których były zdrowe produkty. Potem w parach układały je w obrazek zęba i naklejały na kartce. Gotowe obrazki ozdobiły klasowe gazetki.

Data dodania: 2022-06-06 20:25:03
Data edycji: 2022-06-06 20:27:34