Pasowanie na czytelnika

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.

Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klas pierwszych, było dla nich ogromnym przeżyciem.

A wszystko zaczęło się od pogadanki połączonej z projekcją bajki Rodzina Treflików, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie zostali poddani „egzaminowi”. Każda z klas bezbłędnie wykonała zadania : zagadki, układanie książek w kolejności alfabetycznej, interaktywne quizy.

Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i zostali pasowani na czytelników naszej bibliotek. Wszyscy otrzymali prezenty : zakładki do książek  i Wyprawki Czytelnicze ( ufundowane przez Instytut Książki w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”) oraz karty do zabawy Paszport czytelniczy.

Data dodania: 2022-03-17 14:07:17
Data edycji: 2022-03-17 14:19:08