Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Papierowy teatr

Teatrzyk kamishibai – papierowy teatr

„W dobie smartfonów i nowoczesnych technologii ta stara forma przekazu zyskuje na wartości i skupia uwagę widzów w całkiem odmienny sposób, zapraszając ich w podróż do świata wyobraźni i wrażliwości.”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników biblioteka szkolna zakupiła tajemniczą skrzynkę – teatrzyk kamishibai. Co to takiego i czemu służy mogli przekonać się uczniowie klasy 8a oraz z oddziałów wczesnoszkolnych.

Podczas spotkania uczestnikom zajęć zaprezentowaną Legendę  o Smoku Wawelskim oraz baśń o Czerwonym Kapturku. Nie było to zwykłe odczytanie tekstu, opowieść zabarwiona została o obraz. Kamishibai to forma czytanego teatrzyku opartego na ilustracjach. Osoba przedstawiająca bajkę wsuwa poszczególne kartonowe plansze z ilustracjami do drewnianego małego parawanu i czyta umieszczony z tyłu karty tekst, tworząc tym samym opowieść.

Data dodania: 2020-03-02 13:21:45
Data edycji: 2020-03-19 18:27:55
Ilość wyświetleń: 158

"Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać lub tylko zakreślić i własną wypełnić treścią"

Janusz Korczak

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook