Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2021/2022 odbywa się od 22 marca – 26 kwietnia 2021 r. Szczegółowe informacje i formularze - Na skróty - z lewej strony.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Nauka? Taką - to ja lubię! cykl imprez popularnonaukowych na Wydziale MFI UG

Nauka? Taką - to ja lubię! cykl imprez popularnonaukowych na Wydziale MFI UG

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG zorganizował cykl imprez popularnonaukowych on-line dla młodzieży szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych pt. Nauka? Taką - to ja lubię!.

 

 

 

W zajęciach zorganizowanych przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego naszą szkołę reprezentowali  uczniowie z klasy 7a. Poniżej znajdują się wykłady, w których braliśmy udział:

 

 

 

  • Wyprawa w wyższe wymiary, dr Aleksandra Nowel 

Wykład prezentował pojęcie przestrzeni wielowymiarowej z krótką jego historią i próbą pokazania, co zmieniłoby się w rzeczywistości, gdybyśmy mieli "dostęp" do większej liczby wymiarów. Jak widzieliby świat trójwymiarowy mieszkańcy dwuwymiarowej płaszczyzny? Jak przez analogię my widzielibyśmy świat z czterema wymiarami przestrzennymi? Co wielowymiarowość ma wspólnego z teorią strun?

  • Matematyk w świecie fizyki, dr hab. Marcin Marciniak, prof. UG

Wykład z elementami humorystycznymi. Prezentował  wielkie osiągnięcia fizyki od ich matematycznej strony. Przegląd wielkich postaci działających na styku matematyki i fizyki.

  • Kobiety w matematyce, dr Ewa Kozłowska-Walania

Od Hypatii przez Emmy Noether po zdobywczynię medalu Fieldsa Maryam Mirzakhani - podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się jak duży (a często niedoceniany) wkład  w rozwój Matematyki miały na przestrzeni dziejów kobiety.

Data dodania: 2021-03-11 11:56:40
Data edycji: 2021-03-30 11:38:53
Ilość wyświetleń: 122

"Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać lub tylko zakreślić i własną wypełnić treścią"

Janusz Korczak

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook