Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Muzycznie wchodzimy w nowy rok szkolny

Muzycznie wchodzimy w nowy rok szkolny

Po wakacyjnej przerwie powracają Rumskie Spotkania Muzyczne. Podczas wrześniowych koncertów 10 i 11 września br. dzieci i młodzież z rumskich szkół czeka muzyczna podróż z przebojami muzyki klasycznej, filmowej i musicalowej. Ponownie na scenie MOSIR Rumia zagości muzyka, śpiew i taniec. Zabrzmi m.in. muzyka z komedii muzycznej Blues Brothers, niezwykle energetyczne "Mambo" z musicalu West side story L.Bernsteina, muzyka z Króla Lwa, który to film doczekał się również wersji scenicznej na Broadwayu, przeboje muzyki klasycznej, które niejednokrotnie można usłyszeć w wielu filmach m.in. "Dance Sabre" z baletu Gajane A.Chaczaturiana czy "Taniec Godzin" z opery Gioconda A. Ponchiellego , fragment tej opery  został wykorzystany w filmie Walta Disneya pt."Fantazja". Repertuar dla klas starszych zostanie nieco zmieniony, młodzież usłyszy m.in. przeboje z musicalu "Nędznicy" C.M.Schonberga oraz A.L.Webbera "Jesus Christ Superstar". Ponadto w czasie koncertów uczniowie dowiedzą się jak powstał film i musical. Wystąpią aktorzy i tancerze z Teatru Muzycznego w Gdyni, zespół tańca Masta Dance z Rumi pod kierunkiem Marty Miotke oraz instrumentaliści  z całego Pomorza. Koncerty opracował dyrektor artystyczny oraz pomysłodawca wydarzenia, pochodzący z Rumi,  tenor Opery Krakowskiej Marek Gerwatowski.

Wykonawcy: 

Agnieszka Król - Karecka - śpiew

Krzysztof Kowalski - śpiew

Sara Ławniczak, Jędrzej Gierach - taniec

Zespół Tańca 

Masta Dance pod kierunkiem Marty Miotke 

Paulina Leda - fortepian 

Julia Ziętek - skrzypce

Klaudia Karbowiak - kontrabas 

Szymon Laskiewicz - klarnet 

Mateusz Zawadzki, Tomasz Myszk, Nikodem Wojtkiewicz -zespół perkusyjny Trio Per Ka 

Marek Gerwatowski - dyrektor artystyczny 

W programie :

muzyka klasyczna, filmowa i musicalowa. 

Wydarzenie pod patronatem burmistrza miasta Rumia Michała Pasiecznego.

Organizatorem wydarzenia jest MDK Rumia, MOSIR Rumia, Urząd Miasta Rumi, Rumskie Spotkania Muzyczne.

Oprócz słuchania pięknej muzyki filmowej i oglądania układów tanecznych, dzieci mogły swobodnie potańczyć w rytm muzyki.

Na zdjęciach są przedstawione dzieci klas pierwszych.

 

Data dodania: 2019-09-10 15:17:46
Data edycji: 2019-09-16 08:42:59
Ilość wyświetleń: 320

"Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać lub tylko zakreślić i własną wypełnić treścią"

Janusz Korczak

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook