Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Mobilne Planetarium Orbitek

Mobilne Planetarium Orbitek

   W poniedziałek 14 listopada br. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III na jedną godzinę lekcyjną przeniosły się w kosmos. W naszej szkole gościliśmy Mobilne Planetarium Orbitek, czyli prawdziwe Planetarium jakie znamy ze stacjonarnych dużych obiektów Astronomicznych z Chorzowa, Warszawy czy Torunia.
   Dzieci na początku weszły do kopuły, gdzie znajdował się specjalistyczny zestaw optyczny, który pozwala na wyświetlanie obrazu w każdą stronę. Dzięki temu wyświetlany obraz znajdował się na całej kopule dookoła głowy, co powodowało, że mieliśmy wrażenie, że jesteśmy w centrum sytuacji. Uczyliśmy się i zarazem świetnie bawiliśmy odkrywając tajemnice kosmosu.

   Seans był pełny emocji i zabawy. Dzieci klaskały, żeby rakieta wystartowała, uczyły się piosenki o planetach, wspólnie odliczały. Zwiedzając Układ Słoneczny poznały nasze planety z bliska. Dowiedziały się, ile ich jest oraz jakie mają cechy charakterystyczne. Zaobserwowały też, że Księżyc krąży dookoła naszej Ziemi, a wszystkie Planety dookoła Słońca.
Poznały Znaki Zodiaku i zaobserwowały wszystkie Gwiazdozbiory nieba północnego. A co najważniejsze świetnie się przy tym bawiły.

Dzięki mobilnemu planetarium przenieśliśmy się w kosmos - polecamy każdemu taką przygodę!

Data dodania: 2022-11-14 19:03:36
Data edycji: 2022-11-17 19:42:56
Ilość wyświetleń: 207

"Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać lub tylko zakreślić i własną wypełnić treścią"

Janusz Korczak

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook