Logopeda w szkole

czwartek 8.00 - 9.40
piątek 8.00 - 14.35

Zdalna terapia logopedyczna

Drodzy Rodzice! Z uwagi na przedłużający się okres zawieszenia zajęć w szkole od środy (25.03.2020 r.)  terapia logopedyczna będzie prowadzona w formie zdalnej.

DZIECI Z ODDZIAŁÓW WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Proszę Rodziców o utrwalanie ćwiczeń zwartych w zeszycie do zajęć logopedycznych. Osoby, które chciałyby uzyskać indywidualne wskazówki do dalszej pracy oraz dodatkowe ćwiczenia mogą napisać wiadomość mailową na adres: karolina.zakrzewska21@gmail.com

UCZNIOWIE KLAS 1 – 8 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Każdy uczeń uczęszczający na terapię logopedyczną otrzyma raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie (w zależności od potrzeb i charakteru terapii) ćwiczenie do wykonania w domu. Zadania dla uczniów klas 1-3 zostaną przekazane Rodzicom w wiadomości na portalu Librus, zadania dla uczniów klas starszych będą przekazywane bezpośrednio do tych uczniów, również w wiadomości na portalu Librus.

Chętni uczniowie mogą także  wziąć udział w terapii logopedycznej on-line.

Organizacja terapii logopedycznej on - line:

- za pośrednictwem komunikatora Skype;

- w określonym dniu, o konkretnej godzinie (konieczność wcześniejszego ustalenia terminu przez  librusa);

-czas trwania: około 30 min (w zależności od możliwości ucznia oraz ilości chętnych);

-forma:

• indywidualne ćwiczenia logopedy z uczniem (uczniowie klas 1-3 pod kontrolą i z pomocą rodzica);
  •  konsultacja z rodzicem (omówienie przebiegu zajęć i przedstawienie zaleceń do pracy w domu).

Warunki uczestnictwa w  terapii logopedycznej on – line:

- wcześniej ustalony z logopedą termin zajęć (zajęcia odbywają się w godzinach pracy logopedy w placówce);

- posiadanie komputera lub tabletu z dostępem do Internetu;

- posiadanie wbudowanych lub przenośnych: mikrofonu i kamery internetowej;

- zainstalowanie darmowego komunikatora ‘Skype’;

-przygotowanie materiałów, o które wcześniej poprosi logopeda:

• wydrukowanie kart pracy (jeśli nie mają Państwo możliwości drukowania w domu, to nie jest to koniczne, ale proszę wcześniej mnie o tym poinformować);
  • przygotowane innych niezbędnych przedmiotów dostępnych w domu (np. kartka papieru, kredki, zabawki, figurki itp.; rodzic będzie odpowiednio wcześniej informowany, co należy przygotować);

-dobrze oświetlone, ciche, umożliwiające skupienie miejsce do pracy i pomoc rodzica lub innej osoby dorosłej w trakcie zajęć (dotyczy dzieci i uczniów do klasy 3 SP włącznie).

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań proszę o kontakt przez wiadomości w Librusie – postaram się pomóc.

Czekam na zgłoszenia osób chętnych do wzięcia udziału w zajęciach on-line.

Data dodania: 2019-10-15 16:15:27
Data edycji: 2020-03-25 11:35:30