Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Łamacze szyfrów

Łamacze szyfrów
Serdecznie zachęcamy uczniów i nauczycieli do udziału w wyjątkowym konkursie. ŁAMACZE SZYFRÓW to ogólnopolska gra kryptologiczna, w której każdy może wcielić się w agenta kryptowywiadu, a przy tym poznać historię i świetnie się bawić!
 
Nasza inicjatywa od ponad 10 lat służy popularyzacji faktu złamania Enigmy przez polskich matematyków, w tym roku przypominamy również sukcesy polskich kryptologów w wojnie polsko-bolszewickiej.
 
Tegoroczna edycja gry jest wyjątkowa również dlatego, że ze względu na epidemię trudniej dotrzeć do młodych ludzi. Uprzejmie więc prosimy o przekazanie informacji o konkursie uczniom Państwa szkoły i zachęcenie do udziału.
 
Uczestnicy wcielają się w rolę adepta kryptologi, szyfrują i łamią szyfry przy okazji poznając ważne fakty historyczne. Niezwykle ważną kwestią jest fakt, że nie trzeba mieć żadnej wiedzy związanej z szyframi by wziąć udział w grze. Więcej szczegółów w materiałach widocznych poniżej.
 
                  
 

W skrócie:

  • REJESTRACJA ZESPOŁÓW oraz poziom INTRO już teraz na www.lamaczeszyfrow.pl .
  • Poziom ADEPT (podstawowy) od 14.12 (decydująca rozgrywka 28.12),
  • Poziom WYZWANIE (zaawansowany) od 16.12 (decydująca rozgrywka 30.12).
Data dodania: 2020-12-10 09:46:24
Data edycji: 2020-12-10 09:46:41
Ilość wyświetleń: 68

"Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać lub tylko zakreślić i własną wypełnić treścią"

Janusz Korczak

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook