Kampania Białej Wstążki

W realizację tego ważnego projektu właczyli  sie nauczyciel plastyki oraz wychowawcy klas – w klasach została przeprowadzona lekcja, nawiązująca do tej idei, genezy Kampanii.  Na szkolnym korytarzu umieszczono tablicę z najważniejszymi informacjami dotyczącymi, gdzie szukać pomocy, sposobami reagowania, oraz wiedzy na temat kampani.

Wzięliśmy również udział w  konkursie plastycznym na plakat nawiązującym do Kampanii Białej Wstążki, skupiającej się zwłaszcza  na przemocy wobec kobiet.  Ponad 100 uczniów wzięło udział w konkursie – powstały różnorodne prace, które pokazały, że ten temat jest ważny, ale też p ostrzegany w bardzo różny sposób. Z tego grona wyróżniono 7 prac, które według jury w najciekawszy sposób ukazywały zrozumienie tematu , chociaż zapewniamy, że każda była ciekawa i wartościowa.

Ponadto dwie klasy (6a oraz 7b) brały udział warsztatach organizowanych przez Centrum Integracji w Rumi. Tematyka warsztatów skupiała się wobec sposobów reagowania na przemoc, organizacji pomocy osobom dotkniętym przemocą. Uczestnicy aktywnie włączali się w proponowane zabawy i zadania, a (wiecie... - nauczyciel podsłuchiwał...) sam temat stał się dla wielu z n ich powodem do dyskusji i eflekcji nad swoim zachowaniem.

Data dodania: 2022-01-26 20:23:39
Data edycji: 2022-01-26 20:51:03