Czcionka:

A+A-

Kontrast:

IX Memoriał Lidii Lipińskiej w Unihokeju

IX Memoriał Lidii Lipińskiej w Unihokeju

Już po raz dziewiąty zawodnicy z różnych miast Polski zagrali w turnieju organizowanym by upamiętnić nauczyciela z naszej szkoły - Lidkę Lipińską.   Dlaczego na sportowo? Bo Pani Lidka była nie tylko wspaniałym nauczycielem wychowania fizycznego, ale także propagatorką unihokeja, trenerem kilku drużyn specjalizujących się właśnie w tej grze zespołowej, założycielem pierwszego UKS-u w naszym mieście.

Inicjatorami turnieju są absolwenci Gimnazjum nr 2 oraz SP Nr 4 – zawodnicy dawniej trenujący w UKS Zagórzanka, Jolanta Król – dyrektor MOSiR oraz nauczycielka wf - Joanna Dzienis.   Głównym organizatorem jest MOSiR w Rumi  oraz Szkoła Podstawowa Nr 4,  a imprezę wspomaga Urząd Miasta Rumi oraz Starostwo Powiatowe.  Jak co roku, w organizację turnieju włączyli się absolwenci i uczniowie naszej szkoły. Nasi najmłodsi przygotowali występ artystyczny pod kierunkiem pani Dominiki Paluszkiewicz, a już dorośli absolwenci zajęli się sprawną organizacją rozgrywek sportowych.

W tym roku w Turnieju Unihokeja wzięło udział 8 drużyn w kategorii OPEN.  Zwycięskie drużyny uhonorowane zostały medalami i pucharami oraz pamiątkowymi koszulkami. Przedzielono również wyróżnienia dla najlepszych zawodników turnieju.

Warto też wspomnieć, że Memoriał szczyci się własnym LOGIEM, a bieżące informacje dotyczące organizacji turnieju można śledzić na facebooku.

Data dodania: 2019-09-30 19:11:21
Data edycji: 2019-09-30 19:22:40
Ilość wyświetleń: 379

"Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać lub tylko zakreślić i własną wypełnić treścią"

Janusz Korczak

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook