Dzień Zdrowego Śniadania

08.11.2021 r. obchodzony jest Dzień Zdrowego Śniadania. To nowe święto, bo obchodzone dopiero od kilku lat. Jego ustanowienie jest odpowiedzią na rosnący problem otyłości wśród młodzieży oraz ogólne zniechęcenie do wczesnego jedzenia przez dzieci.

Uczniowie klas ósmych dowiedzieli się jaki pozytywny wpływ na organizm ma jedzenie śniadania. Dyskutowali na temat potraw, które warto spożywać rano, o konieczności zabierania do szkoły drugiego śniadania. Przy okazji pochwalili się co przynieśli tego dnia do szkoły, by nie być głodnym. Okazało się, że młodzież doskonale rozumie, że każdy wartościowy posiłek powinien składać się z dużej porcji warzyw. Deklarowali, że chętnie spożywają je nie tylko na obiad.

Wspólnie przeanalizowaliśmy piramidę żywieniową. Próbowaliśmy znaleźć alternatywę dla słodyczy i niezdrowych przekąsek.

Z całą pewnością świadomość żywieniowa młodzieży jest wysoka co może uchronić ich w przyszłości przed chorobami cywilizacyjnymi, np. cukrzycą.

Data dodania: 2021-11-08 14:50:55
Data edycji: 2022-06-14 19:39:36