Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Chód sportowy - brawo dla naszych sportowców!

Chód sportowy - brawo dla naszych sportowców!
21 kwietnia 2022 r. w Sulejówku odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów na 20 km, Mistrzostwa Polski Masters na 10 km w chodzie sportowym oraz ogólnopolskie zawody w pozostałych kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Oktawian Zmarlak, Wojciech Grinholc i nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Grinholc.
Rewelacyjnie spisał się Wojtek, który startując w chodzie sportowym na dystansie 3 km w kategorii U12 poprawił swój poprzedni rekord życiowy aż o....3min !!! Po zaciętej walce do ostatnich metrów przegrał jedynie z Xawerym Korzeniowskim o 1 sekundę i linię mety przekroczył z wynikiem 18:39.

W swoim debiucie w tej dyscyplinie sportu Oktawian, który wystartował w chodzie sportowym na dystansie 5 km w kategorii U16, osiągnął znakomity rezultat 28:36!!! Jest to w tym roku drugi wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej. Chwila oddechu i dalej ciężka praca w drodze do Mistrzostw Polski U16, które odbędą się we wrześniu w Lublinie.

Grzegorz Grinholc startując w Mistrzostwach Polski Masters w chodzie sportowym na dystansie 10 km skutecznie zaatakował na 4 km przed metą i z wynikiem 49:27 wywalczył tytuł Mistrza Polski.

Podczas zawodów mieliśmy ogromną przyjemność kibicować Mistrzowi Olimpijskiemu w chodzie sportowym na 50km z Tokio Dawidowi Tomali oraz pozostałym doskonałym zawodnikom i Olimpijczykom z Tokio: Katarzynie Zdziebło, Arturowi Brzozowskiemu i Rafałowi Augustynowi, A otwarcia zawodów dokonali: 4 krotny Mistrz Olimpijski Robert Korzeniowski oraz 2 krotny Mistrz Olimpijski Tomasz Majewski (pchnięcie kulą). Uczestnicy z zawodów wrócili pełni pozytywnych emocji i wrażeń. Z niesamowitymi wspomnieniami z dopingowania i obserwowania jak  Mistrz Olimpijski maszeruje po swój kolejny tytuł Mistrza Polski. Jest to sportowy wzór jak można dążyć do osiągnięcia swoich marzeń.

Data dodania: 2022-04-25 13:15:43
Data edycji: 2022-04-25 13:33:33
Ilość wyświetleń: 205

"Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać lub tylko zakreślić i własną wypełnić treścią"

Janusz Korczak

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook