Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Bądź kumplem, nie dokuczaj Podróże w nieznane

Bądź kumplem, nie dokuczaj Podróże w nieznane

Bądź kumplem, nie dokuczaj

Podróże w nieznane

Biblioteka szkolna włączyła się  do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj!”, którą organizuje Cartoon Network. Twarzą akcji jest piłkarz Robert Lewandowski, który zachęca dzieci do gry fair play i propaguje koleżeńskie zachowania.

- Wartości kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj!” są mi bardzo bliskie, ponieważ moja codzienna praca wymaga gry zespołowej i dobrej komunikacji w drużynie. Problem dokuczania czy cyberprzemocy występuje bardzo często w szkołach lub wśród rówieśników. Nie tylko dzieci nie wiedzą, w jaki sposób sobie z nim poradzić, wsparcia potrzebują również rodzice - komentuje Robert Lewandowski, zawodnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium. - Jestem przekonany o tym, że akcja Cartoon Network promuje pozytywne wartości przyjaźni i życzliwości. Cieszę się, że jako Ambasador mogę mieć realny wpływ na ich przekaz. Chciałbym, aby dzieci zobaczyły, że bycie „fair” oznacza nie tylko brak dokuczania, ale również stawanie w obronie osób słabszych - dodaje.
Do realizacji powyższego zadania zaproszona została klasa 5b. Temat zajęć to Podróże w niezanne. Podczas lekcji uczniowie wykonywali 3 moduły. Spakowali walizkę w potrzebne cechy do zaplanowanej podróży. Pracując w zespole i przy wykorzystaniu bagażu cech wykonali szałasy, aby przetrwać na bezludnej wyspie. Kolejnym krokiem był powrót do domu i ocena własnych osiągnięc podczas podróży, ale i nie tylko zastanawialiśmy się jakie cechy podobają nam się u innych i co możemy zmienić u siebie.

Zajęcia pozwoliły uczniom zastanowić się nad tym jak postępuję i w jaki sposób odbierają mnie inni. Spojrzeć na problem odrzucenia przez grupę i braku życzliwości dla osób, kóre różnią się od nas, ale nie są gorsze.

Data dodania: 2020-03-02 12:20:52
Data edycji: 2020-03-02 12:47:28
Ilość wyświetleń: 471

"Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać lub tylko zakreślić i własną wypełnić treścią"

Janusz Korczak

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook