ANDRZEJKI

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świetego Andrzeja. Jest to moment rozpoczynający Adwent, czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Tradycyjnie w Andrzejki wykonywane są różnego rodzaju wróżby i zabawy.

W naszej szkole w piątek 30 listopada Samorząd Uczniowski, pzygotował dla wszystkich uczniów różne ciekawe zabawy przepowiadające przyszłość. Była zabawy między innym: kim będę w przyszłosci, moneta w studni, układanie butów, przekuwanie serca i odczytywanie imienia wybranki lub wybranka. Można było wylosować wróżbę i dowiedzieć się co miłego czeka nas w przyszłości dalszej lub bliższej.

W zabawie brali udział nie tylko uczniowie ale również nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły. Dziękujemy Wszyskim za miło spędzony czas!
Pamietajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

Data dodania: 2019-07-11 15:33:32
Data edycji: 2019-07-18 08:28:51